המדריך המלא לבחירת מכונת קפה

קפה

אם החלטתם להגשים את חלומכם כאוהבי קפה מושבעים, וכעת אתם מעוניינים לרכוש מכונת קפה, אל תעשו זאת לפני קריאת מידע רב באינטרנט והבנת את הצרכים שלכם ושל בני ביתכם. כיום יש מבחר מכונות קפה בשוק, ולעיתים אנו מתבלבלים מהמבחר הגדול ועושים בחירה שלעיתים עלולה לעלות לנו בהפסד. אז לחובבי הקפה הפחות מבינים – חשוב לעשות בדיקה מקדימה, ולאחריה לרכוש את מכונת החלומות שלכם.

סוגי מכונות

המכונות הפופולריות ביותר בשוק הן מכונות קפה אוטומטיות, חצי אוטומטית וידניות. ההבדל כפי שמשתמע הוא התערבות המשתמש בהכנה. מכונות ידניות פחות נפוצות ומיועדות לחובבי קפה שרוצים לשלוט בכל תהליך ההכנה. במכונות חצי אוטומטיות קיימת משאבה שיוצרת את הלחץ המתאים להכנת הקפה. במכונה אוטומטית הכנת המשקה היא אוטומטית ולרוב נעשית בלחיצת כפתור. מכונות אלו לרוב כוללות פונקציות נפוצות כמו הקצפה או ניקוי.

צורת הגלם של הקפה

או במילים פשוטות – קפסולות או קפה טחון. קפה טרי שנטחן בזה הרגע, או בעצם קפה שכבר ארוז באריזת פלסטיק מזמינה? השוני הוא כמו שניתן להבין – הטעם הטרי ואיכות הקפה. בחירה בקפה טחון שנעשה דרך מכונת אספרסו פולים מזמנת קפה טרי יותר אך מלכלכת הרבה יותר ושיגרת הניקיון מאוד מחמירה. זאת לעומת מכונת אספרסו קפסולות שיכולה להיות ברמה גבוהה מאוד וכמעט ללא הבדל בטעם.

מלצר? הרבה קצף בבקשה

לאלו מאיתנו שאוהבים את הקצף, התשובה לשאלה הבאה פשוטה – עם הקצפת חלב או בלי? אם אתם אנשים של אספרסו, אז תוכלו לוותר על המקציף ולהסתפק בקניית מכונת אספרסו ביתית, שמספקת את העבודה של הכנת הקפה הבסיסית. עם זאת, אם אתם אנשים של הפוך גדול בכוס זכוכית, אסור לכם לוותר על המקציף מאחר ומכונת אספרסו תהיה פחות שימושית לכם.

איכות המכונה

החומר שממנו עשויה מכונת קפה מעיד על חוזקה ועמידותה – מתכת ופלסטיק. כאשר השימוש הוא לעיתים קרובות ומשמש הרבה אנשים, רצוי לקנות מכונת ממתכת מאחר והיא תעמוד בעומס ותחזיק לשנים רבות. לעומת זאת, אם השימוש הוא אישי או ביתי בלבד – מכונת פלסטיק בהחלט תספיק. אם כך, איכות המכונה בהחלט תלויה בתדירות השימוש ובעומס על המכונה.

וכמה זה עולה לנו?

כמו שניתן להבין, ככול שהמכונה בעלת יותר פונקציות ועשויה מסוג חזק יותר, כך מחירה יעלה. מכונות ביתיות מפלסטיק להכנת אספרסו פשוט מחירן יהיה אקונומי יותר והאחריות תהיה לרוב לטווח של שנה. לעומת זאת מכונות הקפה שהן בעלות יותר פונקציות כמו הקצפה, ניקוי המכונה, סוגי קפה – מחירן יהיה גבוה יותר, והאחריות עליהן תהיה ארוכה יותר.

מכונות קפה לכל חובבי הקפה הן הנאה צרופה. הכנת הקפה הראשון לפני תחילתו של יום עבודה בגינת ביתנו היא חלומו של כל מכור לקפה. ולכן לא משנה באיזו מכונה תבחרו – אתם תיהנו מהחלום הנפלא הזה.

שיתוף:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
תוכן עניינים

מאמרים נוספים

קפה

המדריך המלא לבחירת מכונת קפה

אם החלטתם להגשים את חלומכם כאוהבי קפה מושבעים, וכעת אתם מעוניינים לרכוש מכונת קפה, אל תעשו זאת לפני קריאת מידע רב באינטרנט והבנת את הצרכים

סכין מטבח

סכיני מטבח שחובה בכל בית קפה

בתי הקפה בישראל ביצעו בשנים האחרונות קפיצת מדרגה משמעותית והם מציעים לכל סועד תפריט מגוון ועשיר מאד. מקצועיות – זה שם המשחק כדי שלקוחות יגיעו